Delta DPR6000B-48 Rectifier Module 6000W 96% Efficiency 48V High Power Density Telecom Solution ( P/N: 241246.950 )
Beijing Ding Ding Future Technology Co.Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Delta
Model Number : DPR6000B-48
Certification : CE
Place of Origin : CN
MOQ : 1 piece
Payment Terms : L/C,T/T
Supply Ability : 3000 pieces per month
Delivery Time : 8-10 weeks
Packaging Details : cartons
Part No. : 241246.950
BrandA : Delta
Model Name : DPR6000B-48
Effciency : 96%
Input AC voltage : 85 - 300 VAC
Input DC voltage : 85 - 300 VDC
Output power : 6000W
Output Current : 100Adc
Output voltage : 43.5 - 57.6 VDC
Output max voltage : 57.6 Vdc
Efficiency : 96%
Contact Now
Delta Rectifier Module DPR6000B-48 48V 6000W Module From Delta
DPR6000B-48
Key features
  • High efficiency
  • Advanced energy saving functionality
  • High power density
  • Quiet operation
  • Low line current distortion - power factor correction
Delta DPR6000B-48 Rectifier Module 6000W 96% Efficiency 48V High Power Density Telecom Solution ( P/N: 241246.950 ) Delta DPR6000B-48 Rectifier Module 6000W 96% Efficiency 48V High Power Density Telecom Solution ( P/N: 241246.950 )
Solutions
FAQ :
1.Q: What quality control methods do you employ?
2.Q: How good is the quality of your products?
3.Q: What's the minimum order quantity you accept?
4.Q: What should I do if I find that the products I received are of poor quality?
Product Tags:
DPR6000B-48 48V 6000W 96%
Delta Rectifier Module 48V 6000W
DPR6000B-48 48V 96%
Quality Delta DPR6000B-48 Rectifier Module 6000W 96% Efficiency 48V High Power Density Telecom Solution ( P/N: 241246.950 ) for sale
Delta DPR6000B-48 Rectifier Module 6000W 96% Efficiency 48V High Power Density Telecom Solution ( P/N: 241246.950 ) Images